כיצד תזהו כינים וביצי כינים?

לפני שתתחילו בטיפול נגד כינים וביצי כינים בעזרת מוצרי הדרין, מומלץ ראשית שתדעו כיצד נראות הכינים וביציהן על מנת שתוודאו שאכן יש צורך בטיפול. גרד לאו דווקא מעיד על הימצאות של כינים וביצי כינים על הראש, ולכן יש לערוך בדיקה לפני ההחלטה על טיפול נגדן.

איך נראית ביצה של כינה?

ביצי כינים הן בעלות צורה מוארכת ואובאלית – כמו גרגרי אורז קטנטנים – הן מבריקות, צבען הינו לרוב לבן אך יכול להיות גם צהבהב / חום בהיר ואורכן הינו קטן מ-1 מ"מ.

איך נראית כינה צעירה (נימפה)?

כשהכינה בוקעת מהביצה היא נראית בדיוק כמו כינה בוגרת, אולם הינה קטנה הרבה יותר. היא מגיעה לגודל של כינה בוגרת לאחר 9-12 יום.

איך נראית כינה בוגרת?

הכינה הבוגרת היא בגודל של גרגר שומשום ואורכה הוא כ-2 מ"מ. לכינה אין כנפיים, יש לה 6 רגליים וצבעה הוא אפור / חום בהיר.

איך לזהות ולאתר ביצי כינים על הראש?

בעת הימצאות כינים וביצי כינים על הראש לאו דווקא תחוו גירוד, שכן הגרד הינו תוצאה של תגובה אלרגית של עור הקרקפת לרוק המופרש מהכינה בעת מציצת הדם. לכן אם אתם חושדים בהדבקה, עליכם לשים לב לא רק לגירויים בעור הקרקפת אלא לחפש את ביצי הכינים ולטפל בהן לפני שהן מספיקות לבקוע.

את ביצי הכינים תמצאו לרוב באזורים שבהם חום הגוף הינו גבוה, כמו בעורף ומאחורי האוזניים. שימו לב שלפעמים ניתן להתבלבל בין ביצי כינים לבין קשקשים, אולם בניגוד לקשקשים, ביצי כינים אינן זזות מהשיער כשנוגעים בהן, זאת בשל העובדה שהן דבוקות אליו בעזרת דבק חלבוני חזק שמופרש מאיברי הרבייה של הכינה. תוך 7-10 ימים הביצה בוקעת, וממנה יוצאת כינה צעירה (נימפה). כך למעשה מעגל הכינים-ביצים נמשך, כל עוד לא עורכים טיפול להשמדתן.

איך נראות כינים וביצי כינים?