להשאיר או לגזור את השיער עם הופעת הכינים?

להשאיר או לגזור?בכל פעם כשאנחנו רואים את הידיים הקטנות של הילדים עולות לראשים ומגרדות אותם, עולה התלבטות: האם לשכנע את בעלי השיער הארוך בבית לגזור אותו כדי להקל על הטיפול, ולקצר את זמן הסירוק והסידור או להשאיר אותו כך, ארוך ופראי?

טיפול בשיער ארוך דורש זמן וסבלנות. התרת הקשרים, קליעת הצמות, איסוף השיער לקוקו וגם סירוק יכולים להפוך בקלות לסיטואציה לא נעימה ואף מתסכלת עבור הילדים וגם ההורים.
חשוב לסרק את השיער מדי פעם, אך לא בהגזמה, לחפוף אחת ליומיים – שלושה, ולאסוף את השיער כשהוא עדיין לח לפני השינה, על מנת להימנע מיקיצה עם שיער סבוך ומלא בקשרים.
כמובן שלנו, ההורים, יהיה הרבה יותר קל ונוח אם השיער של ילדינו יקוצר, אך ברוב המקרים הילדים יטילו וטו חד משמעי על ההצעה לקיצור השיער.

המראה של ילדה קצוצת שיער יוצאת מהמספרה כשהיא מייבבת, היה קלאסי בשנות ה-80, כשהאימהות שלנו הבינו שאחרי כל הנפט שנשפך, אולי זו תהיה ישועתן הסופית מהכינים ולא ממש התייעצו עם אותה ילדה בוכייה טרם הקיצוץ. ב-2016 לא רק שכל ילדה מעל גיל 3 לא תאפשר בשום פנים ואופן לתרחיש כזה להתקיים, אלא, גם אנחנו, ההורים, הבנו שהגזירה הזו באמת מיושנת וחסרת טעם, ויש מספיק דרכים טובות אחרות להילחם בכינים ובביצי הכינים.

 

לטיפים שימושיים נוספים לחצו כאן
להגנה וטיפול בכינים לחצו כאן