הכינים חזרו: איך להעלים אותן מהראש?

איך להעלים כינים מהראש?

ספטמבר 2014

חשבנו שהטיפול בכינים מאחורינו, אך הכינים חזרו שוב לחיינו. למה הן נצמדות לנו לראש ואיך אפשר להיפטר מהן?

הילדים חוזרים מבית הספר עם ראש מגרד וכינים שחשבנו שכבר לא נפגוש. קובי כהן, רוקח סופר-פארם, מסביר כי הנטייה של הילדים, בעיקר הילדות להתחבק ולשחק קרוב אחת לשנייה, גורמת לתופעה להתפשט ולהתרחב.
הוא מדגיש כי הכינים אינן יכולות לקפוץ מראש לראש אלא כאמור, עוברות מראש לראש בעיקר על ידי מגע בין ראש נגוע לראש נקי. "הן יכולות לחיות מחוץ לראש עד ליומיים, זו הסיבה שחשוב מאוד להחליף כל דבר שבא איתן במגע כמו כובעים, שמיכות, כריות ומגבות".

רואים שהילדים מתחילים להתגרד
הסימן הראשון שנראה באופן חיצוני הוא הגירוד הבלתי פוסק. יש מקומות "אופייניים" שמגרדים שצריכים להדליק אור אדום בנוגע לנוכחותם של כינים בראש: במרכז הקרקפת ומאחורי האוזניים.

אבל האבחון הסופי נעשה פשוט באמצעות מבחן הראייה – רואים את הכינים מטיילות להן על השיער – מראה הרבה פחות ממלבב. סימן נוסף להימצאות הכינים, לפני שהן יוצאות החוצה הוא הביצים הדבוקות לשיער. הביצים, לבנות ואובליות בצורתן, צמודות לשיער ולא ניתן להוריד אותן מהשיער אלא באמצעות מסרק או בתלישה.
כהן מסביר כי כיני ראש מוגדרות כחרקים קטנים. "הן בעלי שש רגליים, נטולות כנפיים ואורכן כ-2 מ"מ. הכינים משתנות בצבען מאפור לחום בהיר והן יכולות לחיות עד כחודש ימים בקרקפת, כאשר הן ניזונות מהדם שהן מוצצות מהקרקפת. כל כינה יכולה להטיל כ-6-8 ביצים ליום. כל ביצה נצמדת היטב לשערה וממנה בוקעת כינה לאחר כ-7 עד 10 ימים.

לכתבה המלאה לחצו כאן>

לכתבות נוספות מרחבי האינטרנט על הדרין וטיפול בכינים לחצו כאן>