הגיע זמן בדיקת כינים!

 

זמן לבדיקת כינים

מרץ 2016

כשהייתי בבית הספר היסודי, פעם מזמן, היה מתרחש אירוע קבוע: אחות בית הספר, מה שפעם היה קיים ומאוד מקובל, הייתה נכנסת לכיתה ובידה צנצנת פח, בתוכה צפים בנוזל כלשהו 2 מוטות זכוכית קטנים ועל פניה ארשת פנים חמורה, כזו שמודיעה בלי מילים- הגיע זמן בדיקת כינים.
האירוע ההזוי הזה היה מתרחש מול כל הכיתה: האחות הייתה עוברת ראש-ראש, כלומר תלמיד-תלמיד, מפשפשת עם המוטות בשיער, מכניסה אותן חזרה לצנצנת הפח לחיטוי ועוברת הלאה. המסכן שנמצאו אצלו ראיות היה מקבל פתק ובו משפט שהתכשיט מכונם ונא לטפל בדחיפות.

כיום כבר אין אחות בית הספר, וההורים מיודעים על מכת הכינים דרך סמסים בקבוצות וואטצאפ או, למנותקים שבינינו, דרך הגננות בגני הילדים/מורות בית הספר.
אבל עדיין, למרות שדברים כל כך השתנו, המכה השלישית לא פסה מהעולם ומדי שנה הכינים חוזרות בכוחות מחודשים ועמידים.
שיקום מי שילדיו לא חטפו מכת גרדת אי פעם! אף אחד לא קם. תהיו בטוחים. המכה הזאת כל כך נפוצה ונחשבת כזו שכל כך קשה להיפטר ממנה.
עינת, חברה שלי מילדות, במשך שנים טענה שג'וקים בבית וכינים על ראש ילדים לא מגיעים סתם, הם תוצאה של סביבה מלוכלכת. רוצה להגיד שמי שלא בלבוסטע מושלמת בביתה והרצפה אצלה לא מצוחצחת ברמה שאפשר לאכול ממנה, רוב הסיכויים שיסתובבו אצלה גו'קים ועל ראשי ילדיה כינים יחגגו בטנגו סוער.

לכתבה המלאה לחצו כאן>

לכתבות נוספות מרחבי האינטרנט על הדרין וטיפול בכינים לחצו כאן>