אחרי שנפטרנו מהכינים – איך נשמור על השיער בקיץ?

היום, כשאנחנו מודעים לנזקי השמש בפרט בעונת הקיץ, אנחנו בעיקר מקפידים לשמור על האיבר הכי גדול בגופנו – העור באמצעות מריחת קרמים להגנה, משקפי שמש וכובע. אבל האם אנו מקפידים לשמור גם על השיער שלנו? בקיץ, השיער חשוף לא רק לקרני השמש, אלא גם לנזקי הכלור שבבריכה, המלח שבים, ובתום עונת הקיץ הוא עשוי להיראות דהוי וחסר ברק וגמישות. איך שומרים על שיער בריא ונקי גם בקיץ?

  • חבשו כובע– על מנת להגביר את הסיכויים שהילדים יחבשו את הכובע, גשו איתם לחנות ובחרו את הכובע שהם הכי אוהבים. את השיער אספו וגלגלו לתוך הכובע. הקפידו גם אתם, ההורים, לחבוש כובע לקראת כל יציאה ממושכת לשמש, כי אין כמו דוגמא אישית.
  • נוהל בריכה–הדרך הכי טובה להימנע מנזקי הכלור היא פשוט לא להכניס את הראש למים, אך כשהילדים שוחים או משתוללים בבריכה, סביר להניח שיהיה קשה לפקח על זה. כל בעלי השיער הארוך שאמורים לחבוש כובע עם הכניסה לבריכה, רצוי מאוד שהכובע יהיה עשוי מסיליקון, משום שהשיער לא נמשך בעת החבישה, והוא מאפשר תנועה חלקה במים.
  • גזירת קצוות –בהנחה שהילדים לא מוכנים לשמוע על קיצור השיער, רצוי לפחות לגזור את הקצוות המפוצלים, ולהקפיד על כך מדי חודשיים – שלושה.
  • לא בין 1216– כאשר אתם בחופשה עם הילדים, רצוי לתכנן את פעילויות הקיץ באופן כזה שבשעות היום החמות תבלו בחללים מוצלים וממוזגים כמו במשחקיות, בסרטים או בקניונים, והיציאה לשמש תהיה רק בשעות הבוקר או אחר הצהריים.
  • מים ועוד מים –אנחנו יודעים ששתייה מרובה של מים משפרים את מראה העור, ומיטיבים עם כל מערכות הגוף שלנו. שתיית מים משפיעה גם על מראה השיער, והופכת אותו לחיוני ובריא יותר.

לטיפים שימושיים נוספים לחצו כאן
להגנה וטיפול בכינים לחצו כאן